УДК 316.422

DOI 10.37749/2308-9639-2024-3(255)-5

Ю. Ю. Коломієць, доктор юридичних наук, доцент кафедри кримінального права, в. о. завкафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія»

ІДЕОЛОГІЧНА ВІЙНА ТРИВАЄ: ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

У 2022 р. в газеті «Юридичний вісник України» № 16—19 (1396—1399) була надрукована моя стаття «Ідеологічна війна Росії в Україні», в якій були зроблені наступні припущення з приводу того до яких наслідків можуть призвести зухвалі дії росії щодо України: «Своїм нападом на Україну Росія показала, що загальносвітове уявлення про методи та засоби вирішення конфліктів її не стосуються. Вона поставила увесь світ перед складним вибором: допомогти Україні у протистоянні збройному нападу Росії або чекати, коли переможе найсильніший. У першому випадку велика ймовірність початку третьої світової війни, у другому – якщо переможе Росія, її прагнення до насильницького захоплення інших країн Україною не зупиниться. Безкарність призведе до того, що міжнародний порядок та міжнародна безпека, які створювалися впродовж багатьох десятиліть, будуть зруйновані. Жодна країна не зможе відчувати себе у безпеці».

На початку 2024 р. ми з усією впевненістю можемо сказати, що росія не перемогла, але жодна країна вже не може відчувати себе у безпеці. Людям потрібна нова ідеологія, здатна врятувати світ та припинити кровопролиття. І вона вже є, її потрібно лише розгледіти…